Handelsföreningens styrelse

Handelsföreningens styrelse

Sven Petter Hovelius
Ordförande
Lexis Papper
info@handelsforeningen.se

Susanne Jeppesen
Vice Ordförande
Chic o Chic
chicochic@live.se

Ingvar Holm
Kassaförvaltare
Sydsvenskan
ingvar.holm@hdsydsvenskan.se

Helen Eyrich
Lek & Sak
helen.eyrich@gmail.com

Ragnhild Fernlund
Fernlund Mäklare
ragnhild@fernlundmaklare.se

Calle Henrickson
Klostergatans Vin & Delikatess
calle@klostergatan.se

Mårten Lindfors
Buljong
lindfors.marten@gmail.com

Bianca Ludusan Denvall
Reko Deli
bianca@rekodeli.se

Magnus Palmqvist 
Wasabi på Saluhallen
magnus@wasabisushi.se

Hampus Ponné
Gamla Franska, Saluhallen
hampus@gamlafranska.se

Maud Westerberg
Scandinavian Sportsmen
info@scandinaviansportsmen.se

Suppleanter
Mimmi Johansson Chocolaterie Hovby no 9,
Staffan Sölve Tant Hulda

 

Representanter i Citysamverkan

Ledamöter: Sven Petter Hovelius, Susanne Jeppesen, Ingvar Holm
Suppleanter: Calle Henrickson, Ragnhild Fernlund, Helen Eyrich

 

Styrelse för Handelsföreningen i Lund Service AB

Sven Petter Hovelius
Susanne Jeppesen
Bianca Ludusan Denvall

 

Utbildningsutskott

Bianca Ludusan Denvall
Sven Petter Hovelius
Hampus Ponné
Tove Wesén

 

Medlemsutskott

Calle Henrickson
Ragnhild Fernlund
Helen Eyrich
Mimmi Johansson

 

Handelsklassens i Lund Stiftelse & Handelsföreningen i Lund Stiftelse

Ledamöter:
Zacharias Jerneck
Sven Petter Hovelius
Calle Henrickson
Mai von Gegerfelt
Maud Westerberg

Suppelant:
Susanne Jeppesen

 

Representant Fairtrade Lund

Bianca Ludusan Denvall